04 lutego
Bezpieczne ferie z Centrum Janki i mazowieckimi strażakami

Z okazji zbliżających się ferii zimowych, Centrum Janki wspólnie ze strażakami zaprasza wszystkie dzieci do udziału w wydarzeniu „Bezpieczne ferie”, które odbędzie się w sobotę 4 lutego w godz. 11.00-21.00.

„Bezpieczne ferie” to akcja, podczas której dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać podczas ferii zimowych. Najmłodsi klienci Centrum Janki będą mogli wziąć udział w nauce udzielania pierwszej pomocy oraz zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu z psychologami Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Eksperci pokażą także makietę przedstawiającą budynek mieszkalny, na podstawie której omówią zasady bezpieczeństwa pożarowego, w tym działania czujek dymu i czadu oraz pokażą. jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

Przez cały czas trwania wydarzenia będzie również można oglądać wystawę umundurowania strażackiego, w tym ubrania ochrony chemicznej, ubrania do działań gaśniczych oraz kombinezonu ratownika wysokościowego. Najmłodsi będą mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ubiorze małego strażaka (hełm i kurtka) przy strażackim quadzie i melexie. Uzupełnieniem eventu będzie akcja honorowego oddawania krwi wspólnie z klubem Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Zbiórka krwi odbędzie się w specjalnym krwiobusie na parkingu przed wejściem głównym do Centrum Janki w godzinach 10.00-15.00.

Sobotniemu wydarzeniu w Centrum Janki będzie także towarzyszyć akcja „Twój miś może zostać bohaterem”. Każdy będzie mógł podarować pluszowego misia, który następnie trafi do dzieci poszkodowanych w pożarach i wypadkach samochodowych.

bezpieczne_ferie_31012017_mini