21-22
czerwca
Dziecięce miasteczko ruchu drogowego w Centrum Janki

Już w dniach 21-22 czerwca w godzinach 11.00-18.00 Centdrum Janki zaprasza wszystkie dzieci do Junior Academy na spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu poruszania się po drogach. Zajęcia z pierwszej pomocy, teatr edukacyjny, czy jazda elektrycznymi mini Jeepami po mobilnym miasteczku drogowym to tylko niektóre z atrakcji weekendowego wydarzenia.

W weekend 21-22 czerwca Centrum Janki zamieni się w miasteczko ruchu drogowego ze znakami, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, rondami i sygnalizacją świetlną. Junior Akademia to warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat, które w sposób empiryczny pozwolą nabyć, a później sprawdzić wiedzę dzieci o przepisach drogowych i zasadach bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. Nauka przebiega w formie zabawy i rozpoczyna się spektaklem aktorskim oraz zabawami połączonymi ze wspólnym śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem prostych tematycznych testów i rebusów. Aktorzy odgrywając sceny, wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań i odruchów.

Po części teatralnej maluchy wcielą się w prawdziwych kierowców i będą mieli okazję poruszać się elektrycznymi Jeepami po alejkach miasteczka drogowego, jednocześnie sprawdzając zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dzięki udziałowi w dwugodzinnym cyklu edukacyjnym dzieci będą już wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i kto ma pierwszeństwo na rondzie.

„Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia, dlatego już od najwcześniejszych lat powinniśmy wpajać maluchom odpowiednie zachowania i odruchy odnośnie bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze. Najbliższe wydarzenie w Centrum Janki – łączące zabawę z edukacją – to nie tylko pomysł na udane popołudnie, ale także solidna porcja wiedzy, która przyda się w przyszłości niejednemu dziecku” – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

Jednogodzinne warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00. Junior Akademia to funkcjonujący w oparciu o europejski program Save Our Lives warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 3-8 lat. Akcja objęta jest patronatem honorowym Premiera Prof. Jerzego Buzka, posła Marka Siwca oraz przewodniczącego Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego – Briana Simpsona.

www 556x381