25 stycznia
25 lutego
Kolekcja Fika

LINDA S VENSSON EDEVINT – szwedzka projektantka, wychowana w południowej Skandynawii. Słynie z zamiłowania do natury, z której czerpie inspiracje do swoich projektów. Nie boi się jednak mocnych barw i potrafi wykreować śmiałe kompozycje.

„Moje projekty mają skandynawski charakter, czasem spokojny i zrównoważony, a czasami bardziej odważny. Uwielbiam bawić się kontrastami, kształtami, kolorami i formami geometrycznymi – często zaczerpniętymi z natury. Jestem ogromnie podekscytowana możliwością współpracy z mark ą DUKA.”

Specjalnie dla wywodzącej się ze Szwecji marki DUKA, Linda Svensson Edevint zaprojektowała kolekcję pod nazwą FIKA, która oznacza w języku szwedzkim “picie kawy”. W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym elementem dnia. Dlatego kształty i wzornictwo kolekcji FIKA umilą ch wile spędzane przy kawie czy herbacie.

Zaletą kolekcji FIKA jest nie tylko jej unikalne wzornictwo, ale także wysoka jakość i funkcjonalność. W kolekcji FIKA dostępne są porcelanowe kubki i miseczki, tace, pojemniki do przechowywania, serwetki, tekstylia czy podkładki, pozwalające stworzyć wiele nietypowych zestawów. Duża ilość komplementarnych wariantów kolorystycznych kolekcji FIKA pozwala tworzyć nietypowe, składające się z różnych wzorów, zestawy. FIKA świetnie sprawdzi się podczas posiłków z przyjaciółmi czy jako prezent.