24 październik
Centrum Janki cały czas otwarte

Zmieniamy funkcjonowanie – niezmiennie dbamy o bezpieczeństwo

Centrum Janki dokłada wszelkich starań, aby zakupy w galerii przebiegały w sposób sprawny, komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny. Na bieżąco dopasowujemy się do zaleceń i obostrzeń i udoskonalamy stosowane przez nas rozwiązania sanitarne. Szerokie, przestronne korytarze, wygodne i duże parkingi umożliwiają naszym klientom zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób i bezpieczne zakupy!

Czerwona strefa – co się zmieniło dla klientów Centrum Janki?

Centrum Janki jest cały czas otwarte. Od 24 października, zgodnie z nowymi zaleceniami sanitarnymi, obowiązuje  limit liczby osób przebywających w sklepach: dla lokali o powierzchni do 100 mkw. – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 mkw. – 1 osoba na 15 mkw. Informację o tym, ile osób może przebywać w danym sklepie, znajdą Państwo na witrynach poszczególnych lokali. Klienci podczas zakupów oraz korzystania z usług centrum mają obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. W Centrum Janki stacje z płynem do dezynfekcji znajdą Państwo przy każdym z wejść oraz w korytarzach i toaletach. Podajniki są w pełni bezpieczne, bo bezdotykowe – tak jak krany i podajniki do mydła w łazienkach.

STREFA RESTAURACYJNA – tak samo pysznie, tylko na wynos

Od 24 października do odwołania restauracje i punkty gastronomiczne w Centrum Janki prowadzą sprzedaż wyłącznie na wynos lub z dowozem.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Klienci odwiedzający Centrum Janki muszą pamiętać o tym, by zakrywać nos i usta nie tylko wewnątrz galerii, ale także na terenie parkingu naziemnego i podziemnego. A co w przypadku, gdy klient zapomni maseczki? Można kontynuować zakupy, bo w Centrum Janki maseczki dostępne są w specjalnych automatach ustawionych przy wejściach do budynku oraz w wybranych sklepach, m.in. w drogeriach i aptece. Jednorazową maseczkę można również odebrać w Punkcie Obsługi Klienta lub u pracownika ochrony. Zasady obowiązują nas wszystkich! Pracownicy serwisów – sprzątającego, technicznego i ochrony – również zasłaniają nos i usta oraz, jeśli wymaga tego charakter ich pracy, noszą jednorazowe rękawiczki.

Zasady bezpiecznych zakupów

Dbajmy razem o zdrowie i bezpieczeństwo własne, swoich najbliższych i innych osób przebywających na terenie centrum:

  • zachowuj bezpieczny dystans – przynajmniej 1,5 m odległości od drugiej osoby (pomogą ci w tym naklejki na podłodze),
  • często myj ręce – w skutecznym myciu rąk pomogą szczegółowe instrukcje umieszczone w toaletach,
  • regularnie dezynfekuj dłonie – automatyczne stacje z płynem do dezynfekcji rąk znajdziesz przy każdym z wejść do centrum, przy wyjściach z parkingu podziemnego oraz w toaletach; wszystkie są bezdotykowe, byś czuł się jeszcze bezpieczniej,
  • wybieraj płatności bezgotówkowe – płać kartą lub telefonem,
  • parkuj co drugie miejsce – na naszym przestronnym parkingu to żaden problem, bo nasi klienci mają do dyspozycji aż 3 000 miejsc do parkowania,
  • przestrzegaj godzin dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptece zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia; pozostałych klientów w tym czasie zapraszamy do innych sklepów w galerii.

Czystość i dezynfekcja

W Centrum Janki o czystość i higienę troszczymy się przez całą dobę. Od rana do wieczora ekipy odpowiedzialne za utrzymanie porządku dbają o to, by poręcze, klamki, stoły, ekrany dotykowe, ławki, kosze na śmieci, podłogi, a nawet ściany i windy były starannie zdezynfekowane. Z większą częstotliwością dezynfekujemy również klamki oraz blaty w łazienkach. Każdej nocy wszystkie powierzchnie zamknięte są ozonowane. Dodatkowo włączamy lampy UV, które oczyszczają powietrze i eliminują bakterie oraz wirusy z powierzchni płaskich.

Bezdotykowo znaczy bezpiecznie

Centrum od wiosny systematycznie udoskonala działania zapewniające maksymalne bezpieczeństwo klientom i wprowadza możliwie jak najwięcej bezdotykowych rozwiązań. Drzwi wejściowe do galerii z poziomu 0 i większość na -1 działają automatycznie. Cały czas otwarte są również drzwi prowadzące do toalet. Przy wejściach do centrum oraz na pasażach stoją bezdotykowe dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Urządzenia mają podwójne podajniki na różnych wysokościach, aby mogły z nich wygodnie korzystać osoby poruszające się na wózkach oraz dzieci. W toaletach do dyspozycji klientów są papierowe ręczniki zamiast suszarek, dotykania nie wymaga także armatura łazienkowa oraz podajniki mydła.

Duża, bezpieczna przestrzeń

Dystans między klientami to jedna z podstawowych zasad bezpiecznych zakupów. W Centrum Janki wymaganą odległość można zachować bez trudu. Jesteśmy jedną z niewielu galerii w regionie, która dysponuje ogromną przestrzenią na jednym poziomie handlowym, bez barier architektonicznych, zapewniającą swobodny przepływ klientów. Szerokie pasaże handlowe i przestronne parkingi – z miejscami parkingowymi tuż przy trzech wejściach do centrum – gwarantują praktycznie bezkontaktowe przemieszczanie się. Dysponujemy wygodnymi, szerokimi trawelatorami i windami łączącymi poziom handlowy z parkingiem podziemnym. Usunęliśmy część mebli ze stref odpoczynku, aby na naszych szerokich korytarzach było jeszcze więcej miejsca na zachowanie bezpiecznego dystansu.

Sklepy i lokale usługowe

Pracownicy poszczególnych sklepów i lokali usługowych dbają o to, by regulacje dotyczące bezpieczeństwa były wdrożone i przestrzegane: przymierzalnie w sklepach są regularnie dezynfekowane, obsługa sklepów zasłania nos i usta oraz korzysta z jednorazowych rękawiczek, salony fryzjerskie i kosmetyczne zachowują odpowiedni dystans między stanowiskami i pilnują, by w ich lokalach przebywała odpowiednia liczba osób.

Kino Cinema City

Kino w Centrum Janki działa według repertuaru (kasy biletowe są czynne na 30 min przed pierwszym seansem i do 15 min po rozpoczęciu ostatniego seansu). Zgodnie z obowiązującymi przepisami na sali może przebywać 25 procent publiczności. Konieczne jest też zachowanie wolnego co drugiego miejsca między widzami, którzy także podczas seansu muszą zakrywać nos i usta.

 

Janki2020_czerwona strefa__banerWWW_1200x361_A2