29 stycznia
FIKA FLORYD – skandynawskie przyjemności z marką DUKA

Designerska kolekcja FIKA FLORYD to efekt współpracy marki DUKA ze szwedzką projektantką My Floryd Welin.

Nowa kolekcja FIKA FLORYD z graficznymi borówkami to artystyczna interpretacja idei skandynawskich przyjemności.

W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym aspektem życia.

Marka DUKA, ze względu na swoje szwedzkie korzenie, dumnie pielęgnuje ten element.

Filozofia Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu.

Na serię FIKA FLORYD składają się naczynia ceramiczne, akcesoria i tekstylia dostępne w dwóch motywach – czerwonej borówki oraz niebieskiej jagody – inspirowanych szwedzką naturą i tradycyjnym skandynawskim wzornictwem. Wybór tych owoców nie jest przypadkowy.

Szacuje się, że jagody w Szwecji zajmują ponad 75 000 km (to trzy razy więcej, niż całkowita powierzchnia Sycylii), natomiast czerwoną borówkę bez problemu można znaleźć w każdym skandynawskim iglastym lesie.

Osoby ceniące sobie ład i organizację, z pewnością docenią efektowne pojemniki z drewnianymi pokrywkami. Sprawdzą się do przechowywania ulubionej kawy, liści lub torebek herbaty oraz sypkich przypraw.

Kawa i herbata najlepiej będą smakowały w pojemnym kubku, a śniadanie czy drobne przekąski pięknie wyeksponują tematyczne miski i talerze. Kolekcje uzupełniają tace, podkładki, ręczniki kuchenne, torby, obrusy oraz serwetki. Kolekcja FIKA FLORYD została zaprojektowana w taki sposób, by każdy element robił wrażenie, zarówno indywidualnie jak i w zestawie.

 

fikaduka_29012019_mini