18 maj
Gastronomia oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne wracają do pełnego funkcjonowania w Centrum Janki

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., w ramach trzeciego etapu planu odmrażania gospodarki, z dniem 18 maja salony kosmetyczne i fryzjerskie zostają ponownie otwarte w Centrum Janki.

Również od dnia 18 maja, w pełnym zakresie, przy stosowaniu ścisłych reguł sanitarnych, będą działać restauracje i kawiarnie. Klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej centrum na miejscu – w lokalach i w strefie foodcourt.

Zarówno lokale i punkty gastronomiczne, jak również usługi fryzjerskie oraz kosmetyczne, działać będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi dla każdego z tych sektorów przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ponownie zjemy smacznie w Centrum Janki

W Centrum Janki działa aż 18 punktów i lokali gastronomicznych serwujących kuchnie z różnych części świata. Od 18 maja zostają one ponownie udostępnione klientom. W restauracjach i kawiarniach mieszczących się w oddzielnych lokalach zmianie ulegnie układ przestrzeni – stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 m. Ograniczeniu ulega również liczba osób mogących przebywać jednocześnie w lokalu (1 osoba na 4 m2). Obsługa będzie przestrzegać ścisłych norm sanitarnych, dezynfekując stoliki po każdym kliencie oraz stosując środki ochrony osobistej – maseczkę lub przyłbicę oraz rękawiczki.

Analogiczne zasady sanitarne zostały wprowadzone w strefie gastronomicznej – Restauramie. Tu również zostanie usunięta część stolików i miejsc siedzących, tak aby zachować wymagane 2 metrowe odległości pomiędzy nimi. Dystans 2 metrów będzie obowiązywać również osoby stojące w kolejce do poszczególnych punktów gastronomicznych. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia, regulujące odległości pomiędzy oczekującymi. Przy wejściu do strefy gastronomicznej ustawione zostały dozowniki z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych. Pamiętać należy, że zasłanianie nosa i ust nie obowiązuje tylko podczas oczekiwania przy stoliku i w trakcie konsumpcji.

Restauracje i punkty gastronomiczne stanowią bardzo istotny element oferty Centrum Janki. Ich powrót do funkcjonowania, nie tylko w trybie „na wynos”, zdecydowanie poprawi komfort wizyt klientów.

„Strefa restauracyjna to serce Centrum Janki i bardzo się cieszymy, że zaczyna ono ponownie mocniej bić. Wiele z restauracji i kawiarni przez ostatnie tygodnie realizowało zamówienia w formule „na wynos” lub z dowozem, jednak to bezpośrednie wizyty Klientów i spotkania przy dobrym posiłku czy kawie są istotą większości punktów i lokali gastronomicznych w naszym centrum. Obsługa w poszczególnych lokalach oraz my w otwartej strefie foodcourt skrupulatnie stosujemy się do wszystkich przepisów i wymogów sanitarnych, by nasi Klienci z pełnym poczuciem bezpieczeństwa mogli znowu cieszyć się swoimi ulubionymi daniami i dobrą atmosferą” – mówi Magdalena Piechna,  Head of Portfolio Management w Cromwell Property Group.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne znowu do usług

18 maja otworzą się również salony kosmetyczne i fryzjerskie zlokalizowane w Centrum Janki – Denique, Face&Nails Beauty Bar Denique, Hop Chop Barber Shop, Jean Louis David, Time for Wax oraz Yasumi. W nich także będą obowiązywać ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Klienci będą przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Stanowiska obsługi będą ustawione w bezpiecznym dystansie 2 metrów od siebie i dezynfekowane po wizycie każdego z Klientów. Obsługa przy wykonywaniu usługi została zobowiązana do stosowania środków ochrony osobistej – maseczki lub przyłbicy i rękawiczek.

„Centrum Janki to nie tylko sklepy – to również bogata oferta usług, w tym tych z sektora „Zdrowie i uroda”. Z niecierpliwością czekaliśmy na powrót do funkcjonowania zakładów kosmetycznych i fryzjerskich – z sygnałów od naszych Klientów wiemy, że bardzo im ich brakowało. Obsługa poszczególnych salonów i zakładów działających w Centrum Janki na co dzień podchodzi do bezpieczeństwa sanitarnego z pełnym profesjonalizmem i odpowiedzialnością, więc również w czasie zwiększonego ryzyka epidemicznego zapewni Klientom wszystkie środki ostrożności, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum komfortu” – mówi Magdalena Piechna.

Bezpieczeństwo wciąż na pierwszym miejscu

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, personelu sklepów oraz obsługi, Centrum Janki nadal funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci są informowani o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych i w automatach samoobsługowych.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, schody ruchome, windy, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji są poddawane urządzenia i wyposażenie toalet. Zamontowane zostały bezdotykowe podajniki do mydła Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Matki z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska, a strefy specjalne, takie jak plac zabaw czy coworking, są nadal wyłączone z użytkowania.

Większość sklepów w Centrum Janki zostało ponownie otwartych już 4 maja. Po udostępnieniu  klientom salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz lokali gastronomicznych i strefy foodcourt, nieczynne wciąż pozostaną biura podróży oraz kino Cinema City.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych dostępna jest na stronie www.chjanki.pl.