01 sierpnia
Kolekcja DUKA KROG – Skandynawski minimalizm

Kolekcję KROG wyróżnia minimalistyczne zdobienie, które nadaje naczyniom wyjątkowego szyku i elegancji. Inspiracją do powstania kolekcji jest malowniczy region Falsterbo położony w południowej Szwecji.

KROG zachwyca swoją prostotą oraz świetnym połączeniem kolorystycznym. Wyrazisty akcent skutecznie przyciąga naszą uwagę, przywodząc na myśl morską głębię. KROG wprowadza do naszego dnia spokój oraz chwilę na relaks i odpoczynek. Kolekcja jest ręcznie robiona, co ukazuje naturalność i surowość klasyczną dla skandynawskiego stylu.

Marka DUKA niezmiennie wprowadza najwyższy poziom szwedzkiego stylu i wyszukanego designu do naszych domów.

Na serię KROG składa się ręcznie robiona porcelanowa zastawa stołowa o nieregularnym rancie ozdobionym linią w kolorze indygo. W serii odnajdziemy: talerze i miski w trzech rozmiarach dopasowane do rozmaitych potrzeb i okazji, różne rodzaje półmisków oraz talerz głęboki. Dostępne będą również kubek oraz filiżanka ze spodkiem. Wszystkie elementy utrzymane są w kolorystyce kolekcji oraz nawiązują do charakterystycznego motywu kropki. Uzupełnieniem serii jest garnek żeliwny BJORN, idealny do gotowania, duszenia i zapiekania.

 

skandynawskiminimalizmduka_01082019_mini2