04-11
grudnia
Magiczny grudzień w Liliputkowie

Magia świąt dotarła już do Liliputkowa, w którym Święty Mikołaj wraz z elfami szykują dla Waszych dzieci niezwykłe atrakcje!

Bezpłatna, kreatywna przestrzeń zabaw zaprasza najmłodszych do udziału w rozwijających i pobudzających wyobraźnię wydarzeniach.

Odbędą się one w dwóch terminach: 4 oraz 11 grudnia w godzinach od 11.00 do 19.00.

Co będzie się działo?

4 grudnia, sobota

Tego dnia może być trochę wybuchowo, bo przed dziećmi w trakcie pokazu naukowego otworzy się świat nauki i eksperymentów! A czy są fajniejsze eksperymenty, niż te ze spektakularnym finałem?

Do pomocy w ich przeprowadzeniu niezbędni będą odważni ochotnicy i widzowie, chociaż tak naprawdę nie ma się tu czego bać. Istnieje jednak ryzyko, że w Waszym dziecku eksploduje miłość do nauk przyrodniczych!

Jeśli Wasza latorośl uwielbia prace plastyczne, to z pewnością znajdzie coś dla siebie w świątecznej strefie kreatywnej.

Będzie się tu odbywała własnoręczna produkcja dekoracji – bombek choinkowych, śnieżnych kul, kartek świątecznych, a nawet magnesów na lodówkę! Pozwoli to dzieciom rozwinąć zdolności manualne i dać wyraz artystycznej ekspresji.

Swoją niespożytą energię maluchy będą mogły wykorzystać w strefie gier i zabaw.

Będzie można się tu puścić w pogoń za szalonym elfem, wziąć udział w bitwie na świąteczne puszki i balonowe miecze, a nawet odbyć podróż na lodowej krze!

Fani pokonywania przeszkód odnajdą się na gwiazdkowym torze albo w czasie mikołajkowego wyścigu z jajkiem.

Żeby ten przedświąteczny czas jeszcze bardziej upiększyć, sypniemy trochę brokatem w postaci efektownych tatuaży, które dodadzą jeszcze większego blasku uczestnikom wydarzenia.

Dzień  pełen wrażeń zwieńczy potańcówka przy świątecznych hitach.

11 grudnia, sobota

Będzie to dzień pełen kreatywnych warsztatów, podzielonych na 3 strefy tematyczne.

Ozdoby świąteczne można kupić, ale nie da się kupić radości z ich samodzielnego wykonania, Własnoręczne dekorowanie bombek i stroików pozwoli Waszym milusińskim przygotować małe dzieła sztuki, z których każde będzie wyjątkowe i niepowtarzalne!

Natomiast w trakcie warsztatów sensorycznych dzieci rozwiną swoje zmysły i wyobraźnię, a jednocześnie nie nabrudzą w domu – czy to nie jest piękne?

Tego dnia przesympatyczne elfy podpowiedzą Waszym latoroślom, jak przygotować własny list do Świętego Mikołaja i przekonać go do tego, żeby przyniósł pod choinkę wymarzone podarunki.

Ciepła, świąteczna i radosna atmosfera sprzyjać będzie kreatywności i budzeniu się w dzieciach nowych pomysłów i pasji.

Serdecznie zapraszamy!

__________________________________________________________________________

Liliputkowo to bajkowa kraina przypominającej Warszawę w stylu retro. Wśród kolorowych kamieniczek znajduje się urocza cukiernia, w której można wypiekać małe babeczki, oraz warsztat stolarski z wieloma drewnianymi narzędziami umożliwiającymi mnóstwo kreatywnych zabaw. Są też miniaturowe stoły kreślarskie i artystyczna pracownia ze wszystkimi potrzebnymi materiałami plastycznymi. W zaczarowanym świecie Liliputkowa dla maluchów przygotowano także wiele kolorowych przestrzeni z elementami 3D pobudzającymi wyobraźnię i dostarczającymi niezapomnianych wrażeń. Na miłośników mobilnego zwiedzania Warszawy czeka również specjalny tor z małymi autkami.

Miniaturowe Liliputkowo jest czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11:00 – 19:00 i dostępne bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających.