ZAPRASZAMY DO JANKOWEJ POLANY

Na mapie Centrum Janki pojawiło się zupełnie nowe miejsce – bezpłatna sala zabaw Jankowa Polana! Czynna codziennie w godzinach otwarcia centrum.

Czy wiesz jak śpiewa dudek? A może chciałbyś dotknąć sierści kreta?

Salka Edukacyjna nazwana Jankową Polaną ma klimat przypominający trawiastą dżunglę, w której czają się „stwory”( krety, myszy czy ślimaki), ale też „ giganty”( psy, koty, czy króliki). Całość Sali bazuje na wielozmysłowości, od tworzenia skomplikowanych torów zabaw z interaktywnych kamieni, przez wielkie i małe labirynty magnetyczne nawiązujące do domów mrówek czy drewnojadów, poprzez manualne ćwiczenia w  odszukiwaniu drogi korników w labiryntach elektrycznych.

Bardzo ważną rolę odgrywa tu też… dźwięk! Mali badacze natury mogą dzięki specjalnie montowanym głośnikom odszukać w przestrzeni odgłosy zamieszkujących polanę stworzeń.
Z przestrzeni wydzielona została też specjalna strefa, w której interakcje oparto o tajemnice światła. Rozszczepione w „kropli rosy” białe światło, tworzy wielobarwne promienie, pozwalając dzieciom bawić się w rzucanie wielopostaciowych i wielokolorowych cieni. Dodatkowa strefa w ciemnej przestrzeni została przeznaczona na mini teatr cieni, w której zabawę mogą odnaleźć zarówno dzieci jak i dorośli tworząc niezapomniane przedstawienia.

 

Koncepcja zakłada zaangażowanie jak największej liczby uczestników oraz stwarza możliwości do jak najbardziej kreatywnej zabawy i wykorzystania przestrzeni salki. Zasymulowano bieg strumyków, przez które można skakać, Wybudowano kopiec kreta do którego można wejść.

Kilka ministref zostało wykonanych w taki sposób by stanowić atrakcyjne tło do aranżacji nowych form zabawy, która dzięki odpowiedniej oprawie graficznej może zamienić się również w bardzo ciekawą lekcję przyrodniczą.

 

GDZIE?

Naprzeciwko sklepu Hebe.